Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

RICHARD BONA – wokal

połączone chóry kaliskie

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum- pod dyrekcją Janusza Siadlaka

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII KALISKIEJ

ADAM KLOCEK – dyrygent

Richard Bona (ur. 28 października 1967 w Minta w Kamerunie) – kameruński multiinstrumentalista, gitarzysta basowy, perkusista i wokalista. Były członek amerykańskiej grupy Pat Metheny Group.

Pochodzi z rodziny muzyków, śpiewakami byli m.in. jego dziadek i matka. Już jako pięciolatek śpiewał wraz z nią w kościelnym chórze. W wieku 11 lat rozpoczął naukę gry na gitarze, a w 1980 roku po raz pierwszy wystąpił w jazzowym klubie w Duala. Jazzowe albumy, które dostał od właściciela klubu, ukształtowały jego zainteresowania muzyczne. Duży wpływ wywarły na niego nagrania Jaco Pastoriusa, które spowodowały, że skoncentrował się na grze na gitarze basowej.

W 1989 wyemigrował do Niemiec, a następnie przeniósł się do Francji, gdzie podjął studia muzyczne, a także grywał w klubach współpracując z takimi muzykami jak: Jacques Higelin, Didier Lockwood, Manu Dibango i Salif Keïta. W 1995 roku brał udział w nagraniu płyty My People Joe Zawinula, po czym wyruszył wraz z nim na światowe tournée.

W 1995 przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie brał udział jako sideman w nagraniach takich wykonawców jak: Larry Coryell, Mike Stern, Pat Metheny, Herbie Hancock, Chick Corea, Jacky Terrasson, Bob James, Sadao Watanabe, Branford Marsalis, David Sanborn, Regina Carter, Bobby McFerrin.

Szczegóły

Data:
25 listopada 2017
Czas:
18:00 - 20:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
http://filharmoniakaliska.pl/events/list/2017/11/25

Organizator

Filharmonia Kaliska
Strona internetowa:
http://filharmoniakaliska.pl/events/list/2017/11/25

Miejsce

Arena Kalisz
Hanki Sawickiej 22-24
Kalisz, Kaliskie Polska
+ Google Map