Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Wśród lasów i pól, na długo przed cywilizacją jaką znamy, tańczyli ludzie.Tańczyli, by odstraszyć złe duchy i złe moce. Tańczyli, by wyrazić radość. Tańczyli, by zwrócić uwagę bogów. Tańczyli przez dni, lata, wieki. Świat się zmieniał. Na średniowiecznej posadzce słychać było stukot ciężkich obcasów, kiedy wieczorami szlachta podrygiwała do rytmu muzyki. Na wiedeńskim balu, bogato ubrane damy tańcem poszukiwały swojej przyszłości. Taniec towarzyszy nam od zarania dziejów. A tańcu, od początku towarzyszy muzyka.

„Tanecznym krokiem” to pierwszy w tym sezonie artystycznym „Czwartkowy Wieczór z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum”. Na dobry początek artyści chcą porwać swoją publiczność do tańca – w programie koncertu usłyszymy bowiem tańce polskie i europejskie w wydaniach znanych i lubianych. Niemiecki walc, hiszpańskie bolero, argentyńskie tango, a może polski Polonez, Kujawiak i Oberek?
Mimo zauważalnych różnic wszystkie z nich budzą emocje i spontaniczne reakcje, kuszą do ruchu namawiają do emotywnego odbioru muzyki. Nie pozostaje nic innego niż przekonać się, który z tańców skradnie Twoje serce i owładnie Twoją duszą?

Zapraszamy 4 października 2018 o godz. 19:00 na pierwszy “Czwartkowy Wieczór” w sezonie 2018/2019! 

Szczegóły

Data:
4 października 2018
Czas:
19:30 - 20:30
Koszt:
35PLN
Strona internetowa:
https://bilety.filharmonia.com.pl/MSI/mvc?sort=Date&date=2018-10-04&dateStart=0

Miejsce

Filharmonia Częstochowska
Wilsona 16
Częstochowa, 42-200 Polska
Strona internetowa:
www.filharmonia.com.pl

Organizator

Filharmonia Częstochowska
Strona internetowa:
www.filharmonia.com.pl